АПК є багатообіцяючим напрямком співпраці між Україною та Люксембургом, – Кубів

18 марта, 2019

Торік товарообіг між країнами зріс на 28% і склав $ 89,58 млн. А ще Люксембург входить до ТОП-10 найбільших європейських інвесторів України. Про це зазначив перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час зустрічі з Міністром соціальної політики, сільського господарства, виноробства і розвитку землегосподарства Люксембургу Роменом Шнайдером. Повідомляє прес-служба МЕРТ.

Згідно з повідомленням, розмова сторін була зосереджена на розвитку перспективних напрямів співпраці між країнами та укладення Міжурядової Угоди про економічну співпрацю, яка сприятиме подальшому розвитку двостороннього співробітництва та впровадженню важливих стратегічних проектів між державами.

“Ця угода має стати важливим компонентом для створення Українсько-люксембурзької змішаної Комісії з торговельно-економічного та фінансового співробітництва, у рамках якої розглядатимуться питання активізації двосторонньої співпраці у багатьох напрямках”, – підкреслив Степан Кубів.

Одним з таких перспективних напрямків Степан Кубів назвав аграрну сферу, де Україна є одним лідерів світового постачання аграрної продукції відтак зацікавлена в розширенні можливостей торгівлі.

“Відповідно до визначених Президентом Петром Порошенком пріоритетних напрямків є розвиток АПК та є багатообіцяючим напрямком двосторонньої співпраці між Україною та Люксембургом.  В цьому контексті Україна зацікавлена в експорті зернових та зернобобових культур до Люксембургу”, – заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Також додав, що наразі агропромисловий комплекс України – найбільш прибутковий експортно-орієнтований сектор української економіки, створює до 16% ВВП України та забезпечує 39,8% від загального експорту держави, а завдяки системним реформам Уряду формує сприятливі можливості для торгівлі та інвестицій.

“У 2018 році врожай зернових культур в Україні склав 70,1 млн. тонн зерна і став рекордним за всю історію незалежності. Це дозволяє нам експортувати 47-50 млн тонн. А ще Україна посідає 1 місце з експорту соняшникової олії та входить  у ТОП-5 світових лідерів експорту волоських горіхів, ячменю, кукурудзи та пшениці”, – зауважив Кубів.

Новости по теме

| | | | | |