З початку року понад 66 тис. тонн зерна було перевезено по Дніпру

18 марта, 2019

Українські компанії в січні-лютому 2019 року перевезли по Дніпру майже 80 тис. тонн вантажів. Про це йдеться в повідомленні Амдіністраціі морських портів України.

«Сприятливі погодні умови дозволили здійснити з початку року 53 суднопроходів по Дніпру і перевезти 78,1 тис. тонн вантажів, переважно зернових (66,5 тис. тонн)», – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, морські порти України в січні-лютому збільшили перевалку на 2,5 млн тонн – обробили більше 23 млн тонн вантажів, що 12,5% перевищує показники за аналогічний період минулого року.

«Як і в січні, зростання перевалки відбулося в першу чергу за рахунок експорту, обсяг якого збільшився в порівнянні з торішнім більш ніж на 3,2 млн тонн (+21,5%), тоді як імпорт і транзит скоротилися на 5% і 24% відповідно», – зазначається в повідомленні.

Серед портів за підсумками двох місяців абсолютним лідером за обсягом перевалки вантажів став порт Південний – 7,36 млн тонн, що майже на чверть (+24,9%) більше, ніж в січні-лютому 2018 року. Зовсім трохи не «дотягнув» до позначки в 5 млн тонн Миколаївський порт – 4,98 млн тонн. Майже по 4 млн тонн вантажів обробили порти Чорноморська і Одеси: 3,99 млн тонн і 3,97 млн ​​т відповідно.

Зазначається, що перед початком посівної кампанії спостерігалося збільшення імпорту хімічних і мінеральних добрив, як фасованих, так і сипучих. Сукупний обсяг їх перевалки за перші два місяці року склав понад 350 тис. тонн, що більш ніж удвічі перевищує аналогічний показник минулого року.

Новости по теме

| | | | | |