ДПЗКУ збільшить потужності перевалки в Одеському зерновому терміналі

12 марта, 2019

Державна продовольчо-зернова корпорація України у 2019 році в рамках освоєння капітальних інвестицій планує збільшити потужності власної морської перевалки зерна, що поліпшить пропускну здатність морського зерносховища, повідомляє прес-служба корпорації.

В 2019 році держкорпорація планує енергомодернізацію своїх зерносховищ та нарощення потужностей  власної перевалки зерна морем. Зокрема, на Одеському зерновому терміналі заплановано реконструкцію точок приймання зерна із залізничних вагонів, а також точок відвантаження зерна  на водний транспорт, що збільшить пропускну здатність морського зерносховища корпорації.

«Власні елеватори держкорпорації отримають можливість дистанційного контролю та обліку електроенергії, що допоможе філіям обирати постачальника електрики за нерегульованими тарифами, як це і  передбачає чинний закон України «Про ринок електричної енергії»», – йдеться в повідомленні.

Корпорація планує продовжуватиме адаптацію своїх переробних філій до вимог системи безпечності харчових продуктів 22000:2005 (HACCP). Також план капітальних інвестицій на 2019 році передбачатиме і завершення розпочатих в минулому році проектів модернізації.

«У поточному році ДПЗКУ на капітальні інвестиції витратить 179,8 млн грн. Такі вкладення допоможуть збільшити виробництво борошна на 15% або до 26 тисяч тонн на рік, а також посилити присутність корпорації на внутрішньому ринку України», – наголосила в.о. голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Ірина Марченко.

Зазначається, що у 2018 році корпорація збільшила обсяг капітальних інвестицій до 101 мільйонів гривень, які були спрямовані на оптимізацію виробничих процесів, модернізацію обладнання та розвиток переробки.

«16 підприємств корпорації отримали нові сепаратори та зернонавантажувачі, що дозволило  ефективніше очищувати зернопродукти та збільшити пропускну здатність елеваторів. На трьох філіях ДПЗКУ встановлено нові зерносушарки, 27 елеваторів ДПЗКУ модернізували власне лабораторне обладнання, 8 філій оновили залізничні та автомобільні під’їзні шляхи, та отримали додаткові точки відвантаження збіжжя на вагони-зерновози», –  наголошується в повідомленні.

Окрім цього, значний обсяг капітальних інвестицій був вкладений у сектор переробки зерна та випуску готової продукції. Зокрема, на Кролевецькому КХП встановлено автоматичну лінію з фасування та пакування борошна в паперові пакети, на Черняхівському елеваторі — автоматичну лінію з фасування та пакування сипучих продуктів. Щоб пришвидшити  доставку продукції переробки із власних комбінатів до кінцевого споживача, держкорпорація придбала три власні борошновози.

Новости по теме

| | | | | |