Держгеокадастр запевняє, що передача земель у комунальну власність на Снігурівщині відбувається згідно чинного законодавства

12 марта, 2019

Протягом 2018 року до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області звернулось 2 сільські ради Снігурівського району – Афанасіївська і Павлівська з клопотаннями.

Афанасіївська сільська рада подала клопотання «про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадських пасовищ», яке відповідало вимогам Земельного Кодексу України та Закону України «Про землеустрій». Відповідно, Головним управлінням було прийнято та видано сільській раді наказ.

Павлівська сільська рада подала клопотання «про передачу земель для створення громадських пасовищ із земель державної власності сільськогосподарського призначення (для сінокосіння та випасання худоби)». Але головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області відмовило у наданні дозволу на їх клопотання у зв’язку з тим, що відповідно до ст. 34 Земельного Кодексу України, земельні ділянки з цільовим призначенням «для сінокосіння та випасання худоби» надаються у користування лише фізичним особам. Так, протягом 2018 року до Головного управління звертались для отримання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства як учасники АТО, так і фізичні особи. Цими фізичними особами, які отримали дозволи на розробку проектів землеустрою, є жителі сіл Павлівка, Тамарине та м. Снігурівка.

Передача земель до комунальної власності для створення громадських пасовищ здійснюється за проектами землеустрою. Але після отримання листа Павлівська сільська рада до Головного управління стосовно отримання дозволу на розробку проекту землеустрою не зверталась.

З моменту набрання чинності розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області (далі Головне управління) не прийнято жодного наказу про передачу земельних ділянок без погодження з об’єднаною територіальною громадою. Павлівська сільська рада не входить до об’єднаної територіальної громади, тому дія розпорядження КМУ від 31.01.2018 № 60-р на дану сільську раду не розповсюджується.

Нагадаємо, раніше глава Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко заявила про те, що з боку посадових осіб Головного управління Держгеокадастру Миколаївської області було вчинено неправомірні дії. А саме, 113 га земельної ділянки державної власності Павлівської сільської ради, яка призначена для пасовищ, наразі передається у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства.

В свою чергу, Держгеокадастр запевняє, що зазначена земельна ділянка площею 113,6373 га пасовищ відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності, не переданих у власність або не наданих у користування, тобто розпорядником відповідно до ст. 122 Земельного Кодексу України є Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, яке у даній ситуації діє згідно чинного законодавства.

Новости по теме

| | | | | |