На Миколаївщині виявлено черговий спалах АЧС

11 марта, 2019

Минулого тижня, у середу, 6 березня, в приватному господарстві гр. Дишлового В.А. в селі Котляреве, Вітовського району, Миколаївської області зареєстровано загибель двох голів свиней віком 4-5 місяців. Про це повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби Миколаївської області.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000406 п.м./19 від 06.03.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 06.03.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Дишлового В.А.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с. Котляреве, с. Шевченко, с. Шевченкове Вітовського району.

До зони нагляду радіусом 5 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли такі населені пункти: с. Зелений Гай, с. Оленівка, с. Ново-Руське, с. Новогригорівка, с. Зоря, п. Луч Вітовського району.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.

Новости по теме

|