У 2018 році обсяги імпорту соняшника на насіння збільшилися на 12%

11 марта, 2019

Закупівля якісного насіннєвого матеріалу олійних за кордоном – переважно насіння соняшнику – є постійною та однією з найбільших статей витрат вітчизняного імпорту. Торік Україна закупила його понад 82 тисяч тонн на суму $341 млн. Про це повідомляють в Інституті аграрної економіки.

В цілому по даній групі продукції це на 10% перевищило показник 2017 року, коли українські аграрії закупили цього виду насіння на $309 млн.

За словами експерта, імпорт насіння олійних культур в Україну характеризується високою концентрацією з боку чітко визначених постачальників. Серед них виділяються Туреччина (22,4%), США (20,4%), Франція (12,8%) та Німеччина (10,1%).

Значно менші частки мають Індія (5,5%), Іспанія та Чилі (по 3,4%).

В результаті, саме від цих держав Україна практично на 80% залежить при закупівлі якісного насіннєвого матеріалу за кордоном, зауважив науковець.

«Незважаючи на те, що насіння олійних культур вже стало традиційним у вітчизняному імпорті, можливості зниження залежності від його поставок поки що обмежені, оскільки Україна не має значних успіхів у виведенні гібридних сортів соняшника», – підсумував Микола Пугачов.

Новости по теме

| | | |