Цьогоріч посівна кампанія в Україні розпочалась на місяць раніше

7 марта, 2019

В 2019 році завдяки сприятливим погодним умовам посівна кампанія розпочалася рівно на місяць раніше, ніж минулого року: станом на 5 березня вже посіяно 32 тисяч га. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Завдяки сприятливим погодним умовам, ми отримали можливість цього року розпочати аграрний сезон з перших днів березня. Зазначу, що ранні польові роботи, раннє відновлення вегетації, дають нам гарні очікування та перспективи на нинішній аграрний рік», – зазначив Топчій.

Окрім того, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко зауважила, що польові роботи під час справжньої метеорологічної весни є гарним знаком для майбутніх урожаїв. За її прогнозами, погода у березні хоч і буде нестійкою, але сприятливою – опади чергуватимуться із сонячними періодами.

В Україні продовжується підживлення озимих культур. Так, на сьогодні підживлення здійснено на площі близько 4 млн га (53-54% від посіяного). Водночас, у деяких областях озимі культури ще перебувають під снігом, тому підживлення там буде виконано пізніше.

Площа посівів озимих культур у 7,6 млн га – це одна з найбільших за останні роки, з яких 6,5 млн га складає озима пшениця. Завдяки сприятливій погоді, перезимівля посівів завершується добре, у міністерстві відсутня інформація щодо будь-яких втрат», – додав заступник міністра.

Крім того, під час заходу було обговорено актуальні питання аграрного виробництва у 2019 році. Зокрема, розглянуто тенденції ринку зернових, можливості його росту, передумови рекордного урожаю 2018 року, прогноз урожаю високомаржинальних с/г культур у 2019 році, вплив метеорологічних факторів на розвиток, стан і продуктивність с/г культур.

Новости по теме

| | | | |