В окремих районах Запоріжчини вже розпочато сівбу ячменю та гороху

6 марта, 2019

За інформацією Держгідрометцентру у Запорізькій області, упродовж зимового періоду глибокого та стійкого промерзання ґрунту не спостерігалось. Загрозливих умов для перезимівлі також не було, однак у періоди відлиг зимостійкість рослин дещо знижувалась.

Як повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, за даними відрощування зразків озимої пшениці пошкодження та загибелі рослин у зразках не виявлено.

На період відновлення вегетації посівів весною 2019 року у слабкому і незадовільному стані знаходяться посіви на 17 % від засіяних площ, які мали такий стан восени перед припиненням вегетації.

Для проведення підживлення озимих та посіву ярих культур у господарствах області на цей час заготовлено 27,4 тис. тонн добрив (74 % від необхідної кількості), в тому числі аміачної селітри – 24,0 тис. тонн (84 %).

Підживлення озимих культур на зерно проведено на площі 300 тис. га або 41 % до прогнозу,  озимий ріпак підживлено на площі 45 тис. га або 65 %.

Найбільші площі озимих зернових підживлено у Веселівському районі – 15 тис. га (72 %), Приазовському – 27 тис. га (69 %) та Оріхівському – 22 тис. га (62 %).

В окремих господарствах південних районів області аграрії вже розпочали сівбу ярого ячменю та гороху. З настанням стійкого тепла польові роботи розпочнуться на всій території області.

Нагадаємо, у 5 областях України розпочато посів ранніх ярих зернових та зернобобових, який проведено на площі 22,5 тис. Загалом урожай 2019 року очікується в межах 27,7 млн.

Новости по теме

| | | | |