На Миколаївщині в цьому році може поширитись моніліальний опік на кісточкових культурах

5 марта, 2019

Згідно моніторингу кісточкових садів, який протягом вегетації 2018 року здійснили спеціалісти Інституту садівництва НААН, засвідчив нетипову активізацію грибних патогенів. Зокрема, моніліоз кісточкових у формі моніліального опіку та плодової гнилі найсильніше проявився на абрикосі, повідомляє AgroTimes.

Симптоми хвороби було спостережено наприкінці квітня – на початку травня. Ураження пагонів у садах Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Тернопільської та Закарпатської областей сягало 3-8%, у Запорізькій області – 28%. Ураження суцвіть не перевищувало 6%, плодів – 8%.

Погодні умови 2018 року не надто сприяли повсюдному розвиткові хвороби, винятком стала лише Миколаївська область, де хвороба охопила 60% пагонів і 80% суцвіть.

У 2019 році можливе значне поширення моніліального опіку та плодової гнилі в насадженнях кісточкових культур, особливо за прохолодної дощової погоди під час цвітіння.

Для обмеження шкідливості моніліозу з саду слід видалити й знищити уражені плоди, що зимували на поверхні ґрунту, зняти з дерев і спалити муміфіковані плоди. Під час обрізування саду (лютий, березень) слід вирізати з крони дерев усі уражені пагони. Операцію слід повторити через два-три тижні після цвітіння.

Також необхідно своєчасно обприскувати насадження фунгіцидами. Особливо відповідальним є фунгіцидний обробіток саду перед цвітінням та літні обприскування.

Новости по теме

| | | |