Індекс млинця: як змінилась ціна на традиційну страву для миколаївців за рік

5 марта, 2019

Масниця вважається одним із найвеселіших свят у році. Адже вона триває сім днів, упродовж яких люди веселяться, влаштовують гуляння, ходять у гості, а найголовніше їдять млинці. Перед 40-денним постом українці ласують  найрізноманітнішими млинцями з солоними та солодкими начинками, приправленими сметаною, джемом, шоколадом та іншими смаколиками. Кореспонденти інтернет-видання «Агро Юг» промоніторили ціни на ринках, в магазинах та мережах супермаркетах і дізнались, на скільки змінилась ціна традиційної страви у цьому році для жителів Миколаєва.

Вже понад 30 років у світі купівельну спроможність населення оцінюють на основі так званого «індексу БігМака». Адже для приготування сендвіча потрібні основні продукти: м’ясо, яйця, борошно, зелений салат. В нашій же країні існує своя індексація – це зазвичай улюблені страви українців, такі як: індекс борщу, індекс вареника, індекс бутерброда з салом. Також до цього списку сміливо потрапив і індекс млинця, адже це традиційна страва, яку українці готують не лише в масляну неділю, але і на протязі всього року вже багато десятиліть.

У кожної господині свій рецепт цієї страви, ми ж для підрахунку візьмемо стандартний набір продуктів. А саме, для приготування нам знадобиться 250 грам борошна, 0,5 літрів молока, 3 курячих яйця та 50 грам цукру. Вершкове масло, соняшникову олію та сіль до уваги не будемо брати, оскільки цих інгредієнтів необхідно в дуже маленькій кількості, що не буде впливати на результат.

Обійшовши найпоширеніші торговельні точки в місті, ціни на перераховані продукти коливаються в таких інтервалах:

  • Борошно (1 кг): 9,06 грн – 14,95 грн
  • Яйця (10 шт): 18,5 грн – 26,9 грн
  • Цукор (1 кг): 11,45 грн – 13,20 грн
  • Молоко 2,5% жирності (1 л): 16,41 грн – 31,12 грн

Якщо брати середньоарифметичні ціни, то згідно рецепту вартість страви складає 22,31 грн, а це майже на 5% дорожче, ніж у минулому році. А якщо враховувати, що до вартості також додасться начинка та джеми, то ціна значно буде вищою.

 

Новости по теме

| | | |