Агрокліматичні зони України суттєво змістились на північ

4 марта, 2019

Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України — степ, лісостеп та полісся — зазнають крадинальних змін, значно змістившись на північ. Про це свідчать дані інтернет-видання Landlord.ua.

Відомо, що Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються.

Таким чином, практично зникає зона Полісся — зона достатнього зволоження й не таких високих температур. Нині ця зона теплішає швидше за південь.

За даними синоптиків, кліматичні зони поступово мігрують на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С! Тож межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.

«Весни будуть «маленькими». І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес», – Карл Гутброд, Швейцарський клiматолог, генеральний директор сервісу прогнозу погоди Meteoblue.

«Звичайно, це не означає, що в наших широтах скоро ростимуть пальми, оливкові дерева чи кактуси. Проте умови для культивув ання звичних українцям культур значно погіршаться», – йдеться у матеріалі.

Жовтим виділено Степ, помаранчевим -Лісостепова зона, фіолетовим – Полісся

 

Новости по теме

| | | | |