Рисівництво під загрозою: Одещина ризикує втратити кілійський рис

4 марта, 2019

З року в рік аграрії Кілійського району на Одещині стикаються з новими проблемами, що підштовхують їх до того, щоб відмовлятися від зрошуваного землеробства, а разом з цим і від вирощування рису. Так, тарифи на електроенергію для зрошування полів зросли в 4 рази. Висока собівартість виробництва культури загрожує суттєвим скороченням посівних площ під рисом в Кілійському районі області, пише silahromad.com.ua.

З 10 тис. га зрошувальних земель району 4,5 тис. га відведено під рис. У минулому році сільгоспвиробники зіткнулися з відміною багатотарифних розрахунків за електроенергію, а в цьому році аграріїв очікує підвищення тарифу на електроенергію.

За словами Григорія Козлова, начальника відділу агропромислового розвитку Кілійської РДА, без підтримки аграрії будуть змушені скоротити площі зрошення.

«Кілійщіна — один з небагатьох районів в Україні, де завдяки кліматичним умовам і побудованим меліоративних системам, вирощують рис. Після анексії Криму площі, де вирощується рис, в Україні значно скоротилися. На даний час склалася така ситуація, що господарства району планують максимально скоротити посіви рису. Технологія вирощування рису і зрошення в районі передбачає подачу і скидання води на рисові поля у величезних обсягах. У 2018 року господарства району за споживання електроенергії на зрошення оплатили 18,47 млн грн. В цьому році, при умовах, що склалися, витрати на електроенергію складуть вже 31,4 млн грн. Скасування багатотарифних розрахунків за електроенергію і збільшення її вартості для сільгоспвиробників призведе до того, що собівартість рису та інших сільськогосподарських культур на зрошенні буде значно вищою за ціну на ринку», — розповів Григорій Козлов.

Ситуація, яка склалася в сфері зрошення, змусила сільгоспвиробників Кілійського району відправити письмове звернення до Національної комісії держрегулювання в сфері енергетики, в якому вони попросили переглянути тарифи на електроенергію і залишити багатотарифні розрахунки за електроенергію для сільгоспвиробників, що займаються зрошуваним землеробством.

Листи направлені також голові Одеської обласної ради Анатолію Урбанському і голові Одеської обласної державної адміністрації Максиму Степанову з проханням передбачити в обласному бюджеті кошти на підтримку зрошуваного землеробства області, як це і передбачено Програмою розвитку агропромислового комплексу Одеської області.

В умовах, що склалися, Кілійщина може позбутися свого чергового бренду — рису. Місцеві аграрії занепокоєні, адже ситуація загрожує знищенням рисовиробництва в області.

Зазначимо, Одеська та Херсонська області — єдині виробники рису в країні.

Новости по теме

| | | |