В облраді ініціювали перевірки комунальних установ за фактом здачі в оренду сільгоспземель

2 марта, 2019

Члени постійної комісії з питань АПК Миколаївської обласної ради у п’ятницю, 1 березня, на черговому засіданні доручили начальнику Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Юрію Лостіку провести додаткову перевірку комунальних установ Миколаївщини на предмет цільового використання земель сільгосппризначення.

Нагадаємо, раніше рішенням аграрної комісії було запропоновано провести інвентаризацію тих земель сільськогосподарського призначення, які використовуються суб’єктами господарювання на договірних умовах з бюджетними установами. Але навіть у випадку порушення законодавства мова щодо вилучення землі не йтиметься.

Так, заступник голови аграрної комісії Олександр Ясинський нагадав, що під час минулого засідання членами комісії вже було прийнято відповідне рішення по даному питанню.

«Питання сьогодні нам знову просувається, ми розуміємо, що це може бути раціональна позиція. Тобто, держава намагається ці землі зібрати, щоб було що потім продати, і всіма правдами і неправдами намагаються сьогодні забрати ті маленькі незначні шматочки. Так, грамотні юристи сьогодні знаходять способи як укласти договори спільної діяльності і якось обходити букву закону, щоб не говорили, що ці землі здаються в суборенду. Така практика теж, на жаль, є. Тут пропонується Держгеокадастру прийняти вольове рішення, і сказати, що це зроблено все неправильно і цим школам і садкам ці землі просто не потрібні. Не потрібно їм поповнювати матеріальні бази, у них все добре. Є пропозиція взагалі це питання зняти і більше його не піднімати», – виступив Ясинський.

В свою чергу, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко вважає, що важливо тримати це питання на контролі.

«Якщо громада поставить правильно питання з орендатором, то вона буде підтримувати і школу, і розвиток громади. Давайте будемо казати чесно. Всі ОТГ, які створюються, і взагалі місцеве самоврядування на місцях, для них земля – це один із засобів існування. Тому ми повинні ставити адекватну ціну, ринкову», – підкреслила вона.

Таким чином, Вікторія Москаленко запропонувала, щоб Держгеокадастр провів додаткову перевірку і надав вичерпну інформацію про обласні комунальні заклади на предмет цільового використання земель сільськогосподарського призначення.

Новости по теме

| | | |