На Снігурівщині без згоди громади здали 113 га сільгоспземель в оренду: Держгеокадастр бездіє

1 марта, 2019

Під час чергового засідання комісії з питань АПК Миколаївської обласної ради Держгеокадастр звинуватили в тому, що з боку посадових осіб Головного управління Держгеокадастру Миколаївської області було вчинено неправомірні дії. А саме, 113 га земельної ділянки державної власності Павлівської сільської ради, яка призначена для пасовищ, наразі передається у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства. Про це заявила голова Снігурівської районної державної адміністрації Інна Бойко.

«Надійшло колективне звернення від 70 чоловік Павлівської сільської ради – людям нещодавно стало відомо, що ця земля Держгеокадастром почала здаватись в оренду по 2 га. Люди дуже стурбовані, вони звинувачують владу в тому, що нічого не робиться, що цю землю дерибанять. Ми проаналізували ситуацію, це дійсно державна земля, це дійсно повноваження Держгеокадастру, але у 2018 році Павлівська сільська рада зверталась до Держгеокадастру з клопотанням передати цю землю у комунальну власність для того, щоб зберегти пасовища для людей. Тоді Держгеокадастр відмовив Павлівській сільській раді», – розповіла Бойко.

В той же час, вона зазначає, що з аналогічними клопотаннями за кодом Класифікації видів цільового призначення земель 01.08 до Держгеокадастру звертались ще декілька сільських рад, які отримали дозвіл на розроблення землевпорядної документації.

«Чому в Держгеокадастрі підходять неоднаково до різних сільських рад, і чому без погодження з людьми, сільською радою, районною державною адміністрацією? Всі знають, що це пасовища і Держгеокадастр роздав цю землю невідомим особам, не знаю Снігурівського району чи не Снігурівського. І, на жаль, це другий випадок за останні півроку такої роздачі державної землі», – зазначила голова райдержадміністрації.

В свою чергу, начальник Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Юрій Лостік завив, що жодного наказу без погодження територіальних громад Держгеокадастром надано не було.

«Що стосується органів місцевого самоврядування: отримання земельних ділянок для громадського пасовища. Наприклад, Врадіївка, Березнегувате, Доманівка, Снігурівка в тому числі, всім без виключення були надані накази щодо розроблення проектів землеустрою. А те, що матеріали були не в повному обсязі в травні 2018 року, це питання до громади, яка зверталась. Ми роз’яснили, що вони мають зробити. Після цього вони до нас не звертались. Друге, що стосується колективного звернення, ми надамо відповідь і на засіданні постійної комісії озвучимо осіб, які в зверненні підписались. Я думаю, тут всі будуть здивовані», – запевнив Лостік.

В результаті члени комісії погодились взяти на контроль і розібратись в зазначеній ситуації.

Новости по теме

| | | | | |