УАВК вимагає відкриття європейського ринку для української картоплі

25 февраля, 2019

Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) надіслала лист виконуючому обов’язки міністра сільського господарства Україні Ользі Трофімцевій із вимогою більш професійно на активно лобіювати інтереси вітчизнаних виробників із відкриття європейського ринку.

Асоціація неодноразово зверталася до Мінагрополітики України та надісилала листи Трофімцевій, голові Держпродспоживслужби України Влодимиру Лапі з проханням допомогти в поверненні української картоплі на європейський ринок.

«Європа в сезоні-2018/2019 недоотримала 30% врожаю картоплі і відчуває неабиякий дефіцит. У подібних випадках ЄС зазвичай докупає необхідний обсяг продукції в Єгипті, чия картопля, як і українська, знаходиться під забороною поставок до ЄС. У «дефіцитні» роки для Єгипту роблять виняток. Проте в поточному сезоні Єгипет відчуває брак продукції і його місце на європейських полицях абсолютно логічно може посісти українська продукція», – зауважила виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова.

Упродовж осені-зими 2018/19 МР на адресу УАВК надходило чимало запитів із Болгарії, Македонії, Албанії, Польщі, країн Балтії, Африканського континенту тощо з проханням організувати поставки картоплі до цих країн. Наразі провідний вітчизняний виробник – група компаній Green Guild group має контракт із Німеччини на поставку картоплі до цієї країни.

На прохання УАВК голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа надіслав лист генеральному директору з охорони здоров`я і захисту прав споживачів Єврокомісії п. Анні Бечер із проханням надати роз`яснювальну інформацію щодо фітосанітаних умов та вимог,за яких можливий експорт української картоплі до ЄС.

Проте сусідні країни більш активно лобіюють інтереси власних виробників. Так українські картоплярі надіслали копію листа міністра сільського господарства Республіки Білорусь до Генерального директора охорони здоров`я та продовольчої безпеки Єврокомісії п. М.Сканнела з проханням відкрити європейський ринок для білоруської картоплі.що мають і своєму розпорядженні.

«Наша картопля за якістю та смаковими якостями в рази перевершує білоруську, врожаї та обсяг вирощеної продукції суттєво вищі!», — написано в зверненні УАВК до в.о. міністра агрополітики Ольги Трофімцевої.

Її закликали «втрутитися в процес, більш професійно та активно просувати українську продукцію на європейському ринку, не поступаючись позиціями України перед Республікою Білорусь».

Новости по теме

| | | | |