«В Україні невідомо до кінця, який обсяг меду вона має», – експерт

25 февраля, 2019

Станом на сьогоднішній день неможливо говорити про те, які залишки меду є в Україні. Офіційних даних про обсяг меду, який наразі виробляється в Україні немає. Про це заявив директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-пак» Віктор Іванченко в ході розмови з членами Спілки пасічників Миколаївської області.

«Це дуже погано, тому що ми виглядаємо як та людина, яка прийшла на базар, намагається щось продати, але не говорить скільки в нього цього є в наявності. Потім продає якусь кількість, а через деякий час наздоганяє цього покупця і говорить про те, що є ще – візьми. А через день наздоганяє ще і ще раз пропонує взяти», – каже експерт.

Він зазначає, що приблизно так само виглядає Україна на світовому ринку меду в останні декілька років.

Окрім того, Іванченко зазначив, що в 2016 році Україні вдалось експортувати 71 тисячу 472 тонн тільки за рахунок збільшення медозбору, а також перехідних залишків. Для порівняння, у 2014 році було експортовано 39 тисяч 704 тонн, а в 2015-му – 36 тисяч 922 тонн меду.

«Є також медозбір, який орієнтований на внутрішній ринок. За нашими оцінками, експортно орієнтований медозбір і медозбір на внутрішній ринок не сильно пересікаються. З іншого боку – ми точно можемо сказати, що споживання меду в Україні не зростає, а тільки падає. Це відбувається через те, що платоспроможність у населення падає, а також скорочується кількість населення», – підкреслив директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-пак».

Новости по теме

| | | |