В Україні зросла кількість сертифікованих лісів та збільшились витрат у лісову галузь, – Держлісагентство

23 февраля, 2019

В Україні збільшилася кількість лісів, сертифіковних за міжнародними стандартами: станом на лютий цього року сертифіковано 4,23 млн га лісів, що становить 41% лісових ділянок країни. Про це повідомив заступник голови Держлісагентство Володимир Бондар у Києві під час презентації публічного звіту.

«В Україні збільшилась кількість лісів, які є сертифікованими за міжнародними стандартами. А це означає, що в Україні ведеться не виснажливе для природи і збалансоване лісове господарство відповідно до міжнародних вимог щодо управління та лісокористуванням на засадах сталого розвитку. За даними неурядової некомерційної організації «Лісова опікунська рада» (FSC), в Україні станом на лютий 2019 року сертифіковано 4,23 млн га лісів, а це 41% лісових ділянок країни», – зазначив Бондар.

За даними міжнародної некомерційної неурядової організації «Лісова опікунська рада», у січні 2019 року було сертифіковано 4,08 млн га українських лісів.

Бондар також наголосив, що у 2018 році Міжнародний акредитаційний сервіс перевірки діяльності аудиторських компаній, що надають сертифікати FSC, так і не виявив недоліків в роботі «Лісової опікунська рада» під час сертифікації українських лісів.

«Вони (Міжнародний акредитаційний сервіс, – ред.) не виявили жодних розбіжностей чи жодних непрофесійних підходів, а це дає змогу говорити про те, що українські ліси сертифіковані й відповідають міжнародним вимогам», – сказав він.

Окрім того, за минулий рік Держлісагенство заробило 16,8 млрд грн та витратило на ведення лісового господарства 7 млрд грн.

«За результатами фінансової господарської діяльності лісової галузі у 2018 році отримано 16,8 млрд грн чистого доходу від реалізації товарів, продуктів і послуг, що на 3,2 млрд грн більше, аніж у 2017 році», – повідомив Бондар.

Він зазначив, що на ведення лісового господарства торік було спрямовано 7 млрд грн з бюджетів лісогосподарських підприємств, що майже на 2 млрд грн більше за суму, яку було витрачено у 2017 році.

«Загалом за 2018 рік нашими (лісогосподарськими – ред.) підприємствами сплачено обов’язкових податків та платежів на суму 6,2 млрд грн. Це попри складний рік та відсутність державного фінансування», – додав він.

За матеріалами УНН.

Новости по теме

| | | | | |