У ВРУ внесли законопроект про повернення відшкодування ПДВ для експортерів сої та ріпаку

21 февраля, 2019

У парламент внесли законопроект, в якому пропонує повністю скасувати 63-й пункт Податкового кодексу про припинення оподаткування експортерів сої і ріпаку. Та відповідно – відновити відшкодування ПДВ фермерам. Текст документу опублікований на сайті Верховної Ради та наразі опрацьовується в комітеті.

Вніс законопроект народний депутат Максим Поляков. За його словами, ті норми Податкового кодексу, що чинні зараз, суперечать Конституції  України, відповідно до якої держава повинна забезпечити захист конкуренції в підприємницькій діяльності.

Згідно з новими правками, прийнятими у 2018-му році, від оподаткування звільняються фермери-виробники, які вирощують на власних чи орендованих землях сою, ріпак чи насіння свиріпи. На думку Максима Полякова, такі правки є дискримінаційними. Адже фермери, які вирощують товар та продають його фактично за низькими цінами не отримують жодної підтримки від держави. Тоді як експортери, які продають продукцію за кордон, мають право на відшкодування ПДВ.

«Виникла ситуація, коли при експорті одного і того ж товару одні платники ПДВ (здебільшого це великі виробники олійних культур) будуть отримувати його бюджетне відшкодування, а інші – ні», – пояснює депутат.

У Європейській Бізнес Асоціації відзначають, що продовження дії цих правок матиме суттєві негативні наслідки для фермерів та української економіки вцілому. Наприклад, це може призвести до збільшення тіньового ринку зерна в Україні та зменшити надходження в держбюджет; скорочення посівних площ під ріпаком та соєю; виведення із сівозміни ріпака та сої, що загрожує поступовим виснаженням ґрунтів та взагалі – втрата позицій на ринку ЄС і світу.

Зазначимо, у 2018 році експорт олійної продукції знизився на 7,5%.

Пише Landlord

Новости по теме

| | | | | |