Цьогоріч збитки фермерам від АЧС відшкодовуватимуть по-новому

20 февраля, 2019

Уряд спростив процедуру відшкодування збитків фермерам, чиї господарства постраждали від африканської чуми свиней (АЧС). Про це інформаційному агентству УНН повідомили в Держпродспоживслужбі.

До 2019 року відшкодування збитків у зв’язку з АЧС здійснювалося згідно з Порядком відшкодування майнової шкоди (збитків), заподіяної особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб. Відповідний порядок був затверджений постановою Кабміну від 31 жовтня 2012 року № 1003. Відшкодування збитків здійснювалося за рахунок коштів резервного фонду відповідного бюджету, залежно від рівня надзвичайної ситуації.

Втім, 12 грудня 2018 року, з метою спрощення процедури виплат, Урядом було прийнято постанову «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 № 413 і від 31 жовтня 2012 року № 1003».

«Згідно із зазначеними змінами, кошти, передбачені у державному бюджеті за програмою «протиепізоотичних заходів та участь в Міжнародному епізоотичному бюро», можливо направляти на відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої фізичним особам в результаті введення карантину (карантинних обмежень) тварин в зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики африканської чуми свиней (АЧС), спрямованих на їх вилучення з метою знищення або забою», – йдеться в повідомленні.

В Держпродспоживслужбі уточнили, що відшкодування збитків фізичним особам за вилучених свиней з епізоотичного вогнища і зони захисту внаслідок запровадження карантину у зв’язку з АЧС з 2019 року проводитимуться за рахунок коштів державного бюджету за програмою «протиепізоотичних заходів та участь в Міжнародному епізоотичному бюро» після узгодження і затвердження відповідного бюджетного паспорта.

Варто зауважити, що у минулому році зафіксовано 142 випадки захворювання на АЧС. І держава не компенсувала збитки українським фермерам на суму понад 27 млн ​​грн.

Нагадаємо, у Миколаївській області власнику свині, яка була заражена африканською чумою, компенсують забій 29 свиней.

Новости по теме

| | |