«Політики не готові брати на себе відповідальність за проведення земельної реформи», – Гройсман

20 февраля, 2019

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що Верховна Рада України в 2019 році не прийме закон про обіг сільгоспземель землі. Таку думку висловив  в інтерв’ю ЛігаБізнес.

Прем’єр висловив думку, що для прийняття відповідного закону в парламенті не вистачить голосів. Однак, поспіх в цьому питанні, на його думку, і не потрібна — міжнародні партнери України та МВФ не вимагають введення ринку землі найближчим часом.

«Наші міжнародні партнери ставляться до цього з розумінням. Політики не готові брати на себе відповідальність і провести якісно цю реформу. До того ж, це зручна тема для спекуляцій на страху людей», — сказав Гройсман.

За його словами, процес введення ринку землі в Україні повинен йти «еволюційно і, можливо обговорено з громадянами».

«Я виступаю за розумне використання ринку землі з чіткими умовами. Обмежений обсяг володіння — до 200 га в одні руки плюс 200 га на фермерське господарство. Право власності лише для громадян України. Купувати землю зможуть фермери, а не холдинги. Створення малих і середніх фермерських господарств — це пріоритет. Ми пропрацювали додатково з міжнародними партнерами здешевлення кредитів, щоб фермери могли залучити кошти для покупки землі. Тоді цей ринок буде справедливим і живим. Не можна допустити, щоб великі земельні наділи отримали декілька гравців», — заявив він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Новости по теме

| | | |