У 2018 році взаємна торгівля агропродукцією між Україною та ЄС встановила рекорд – майже $9 млрд

20 февраля, 2019

У 2018 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом встановила рекорд, наблизившись до $9,0 млрд, що на 11,4% перевищило показник 2017 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов. При цьому додатне сальдо становило $3,6 млрд.

За його словами, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія і Франція. Ці країни створюють близько 73% сумарного вітчизняного торгівельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

«Продовжують зміцнюватись зв’язки України з Бельгією та Великою Британією. Торік обсяги торгівлі сільгосппродукцією з ними збільшились до $509 млн та $303 млн відповідно», – зазначив експерт.

У 2018 роцы Україна імпортувала аграрної продукції з країн – членів ЄС на суму майже $2,7 млрд. Це на 18% більше ніж 2017 року.

«В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів», – стверджує Пугачов.

У 2018 році Україна найбільше – $309 млн – витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних.

У групі продуктів «какао-боби, шоколад», імпортувався переважно шоколад. На солодощі у 2018 році було витрачено $174 млн.

Поставки з Європи тютюну і виробів з нього становили $173 млн.

Обсяги поставок на український ринок м’ясної продукції склали $157 млн.

Насіння олійних закупили на 141 млн дол. США, а залишків та відходів – продуктів для годівлі тварин – на $179 млн.

«Поставки вітчизняної сільгосппродукції до Європейського Союзу становили торік 6,3 млрд дол. США. Понад 80% з них припадає на експорт зернових та олійних культур, жирів та олії, залишків та відходів», – підсумував Микола Пугачов.

Новости по теме

| | | | | |