АЧС в Миколаєві: власнику компенсують забій 29 свиней

19 февраля, 2019

Після того, як в кінці січня на території Малої Коренихи в Миколаївській області виявили тушу свині, заражену африканською чумою, був проведений аналіз господарств місцевих жителів. Щоб не допустити поширення захворювання планується провести забій свиней. Тепер в захисній зоні за висновками комісії потрібно провести забій свиней, яких знайшли у одного власника, до якого не могли потрапити два тижні. Йому повинні будуть виплатити компенсацію. Про це стало відомо 19 лютого, на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє інтернет-видання «Мой город».

Як розповів начальник управління Держпродспоживчслужби в Миколаївській області В’ячеслав Бродовський, 28 січня їм надійшов дзвінок про те, що знайдений труп свині у Великій Коренихі на території колишньої військової бази. Труп спалили, місце продезінфікували і перерили туди під’їзд. За результатами експертизи підтвердився діагноз африканська чума свиней.

Так як не було встановлено власника свині і місцевість була відкритою, то зоною вогнища визначили саме місце, де знайшли труп. Карантин встановили з 29 січня. У зону нагляду потрапили Велика та Мала Корениха, дачні кооперативи. По всіх будинках провели обходи, щоб визначити, у кого є свині. З 1240 будинків свині були тільки в одному господарстві.

Власнику за висновками протиепізоотичної комісії дали висновок відправити свиней на забій.

«Вчора був діалог у нас з господарем. Він багато в чому з чимось не згоден, але прийшли до єдиної думки, що свиней треба здати (на забій — ред.), щоб почати нульову точку відліку», – зазначив Бродовський.

Він пояснив, що для початку нульової точки відліку в зоні захисту на забій відправляють усіх свиней, потім проводиться дезинфекцій. Забій проведуть на бійні «Миколаївм’ясо». Але потрібно вирішити питання з компенсацією власникові: у нього 29 свиней, але не все м’ясо торгове, так як є хряк і свиноматки, які повинні скоро опороситись. В ОДА направили запит, щоб визначити середню вартість по області за 1 кг живої ваги. Частина вартості компенсують з бюджету.

«Протягом двох тижнів до нього не могли потрапити додому, так як він домогосподарство використовує чисто як свинарник. Живе він на чотири вулиці далі в Ясній поляні. Туди приходить тільки годувати свиней. До нього було важко потрапити, але потрапили і провели роз’яснювальні роботи», – додав Бродовський.

Новости по теме

| | | | | |