На території деяких областей України було виявлено осередки західного кукурудзяного жука

15 февраля, 2019

У минулому році нові осередки поширення західного кукурудзяного жука виявлено в 16 районах у 5 областях України. В тому числі появу шкідникв було виявлено на території південних областей: Миколаївської та Одеської.

За результатами проведених обстежень фахівцями Держпродспоживслужби вперше у 2018 році виявлено шкідника на території Київської (3 райони), Кіровоградської (2 райони), Миколаївської (1 район), Одеської (7 районів) та Черкаської (3 райони) областей. Карантинний режим запроваджено на загальній площі 15,39 тис. га.

Окрім цього, нові вогнища шкідника виявлено в Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях. В цілому по Україні площа під карантинним режимом по західному кукурудзяному жуку збільшилась на 19,19 тис. га.

Станом на 1 січня 2019 року шкідник розповсюджений в 15 областях, 120 районах, 779 населених пунктах на загальній площі 108,14 тис. га. На 2019 рік фахівці прогнозують збільшення шкодочинності західного кукурудзяного жука.

Додатково: Західний кукурудзяний жук (Diabrotica) — небезпечний шкідник кукурудзи. Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи. Але при їх відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатні повноцінно розвиватись. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. 

За матеріалами: SuperAgronom.com

Новости по теме

| |