«Захист лісосмуг на совісті сільських рад», — голова аграрної комісії

13 февраля, 2019

Під час звітної конференції районної організації партії «Наш край» у Кривоозерському районі голова обласного організації, голова постійної комісії з АПК Миколаївської ОДА Юрій Кормишкін звернув увагу на проблему лісосмуг.

«Їхав сюди до вас і дивлюся, що проблеми, як і в багатьох — майже немає лісосмуг. Вирублені, люди вирубають. Так хочу вам сказати, шановні сільські голови, якщо присутні, я один із тих людей, який розробив механізм збереження лісосмуг, який був прийнятий комісією АПК, а потім на сесії обласної ради. Всі нам кажуть: вони безхозні, за них ніхто не відповідає. Є приклади Єланецього району, є приклади Вітовського району. Коли лісопосадки бере собі на баланс сільська рада. У вас є комунальне підприємство, у багатьох воно є. Кому треба, беруть продають офіційно. Ні лісгосп бере гроші, які не зрозуміло куди йдуть, а берете ви», — наголосив Юрій Кормишкін.

Як розповів голова обласної організації партії «Наш край», Держкомзем безкоштовно надає землі лісосмуг сільським радам у постійне користування. Але в Миколаївській області тільки 6 сільських рад прийняли рішення і прийняли на баланс лісосмуги.

«І в них все дуже добре. І не вирубується нічого. Це, мабуть, вина і нашої голови обласної ради в тому, що рішення не приходять сюди. Або, може, влади тут на місцях, яка не хоче працювати. Я приїхав, 5 років назад тут був, нічого на краще не змінилось. Так, вибачте, ми повинні кудись рухатись вперед і щось робити. Але це тільки ми повинні робити своїми зусиллями», — підсумував Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, раніе повідомлялось, що на Миколаївщині браконьєри незаконно вирубують здорові дерева. Минулого року аграрна комісія відправила на доопрацювання звернення до Кабміну і ВР щодо утримання полезахисних лісосмуг.

Новости по теме

| | |