В Україні стрімко збільшуються площі під лохиною

13 февраля, 2019

Найбільш швидкозростаючим сегментом плодоовочевого бізнесу України є вирощування лохини. За власними оцінками заступника директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України Олександра Ярещенко, тільки в 2018 році в Україні було закладено не менше 700 гектарів нових плантацій голубики. З цього виходить, що загальна площа під голубикой виросла відразу на 44% за один рік.

І хоча офіційні оцінки значно нижче, багато опитаних нами учасники ринку вважають, що загальна площа нових насаджень в 2018 році, з урахуванням дрібних господарств, могла досягти навіть 1 тисячі га.

На думку Ярещенко, загальна площа насаджень під лохиною в ​​Україні в даний момент становить не менше 2100 гектарів. У 2017 році площа плантацій лохини зросла на 485 гектарів, в 2016 році – на 280 гектарів, а в 2015 році 2 на 100 гектарів. Таким чином можна простежити чітку тенденцію збільшення темпів зростання площ під лохиною в ​​Україні.

Такі темпи розширення плантацій ставлять Україну в ряд світових лідерів за темпами збільшення площ під голубикой.

За оцінками аналітиків EastFruit, в 2019 році інтерес до закладки нових плантацій лохини в Україні продовжує зростати, що може привести до зростання площі під лохиною ще на 800-900 гектарів за рік. Таким чином до кінця 2019 року українські плантації лохини можуть досягти 3 тисячі га. А це, в свою чергу , означає, що вже в 2021 році Україна змушена буде різко наростити експорт лохини, тому що плантації, закладені в 2018-19 роках, почнуть давати перші врожаї.

За оцінками Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Україна з 2019 року щорічно нарощувати експорт свіжої лохини приблизно на 1 тис. Тонн. Однак якщо оцінки темпів розширення плантацій вірні, то з 2021 року темпи зростання експорту можуть істотно прискоритися. В цілому, за оцінками експерта ФАО, виручка України від експорту лохини до 2025 року може перевищити $60 млн, навіть з урахуванням перспективи зниження цін на цю ягоду на світовому ринку. При цьому для прогнозування використовувався досить консервативний сценарій розширення площі і середньої урожайності продукції.

Новости по теме

| | |