Українські аграрії побили 5-ти річний рекорд експорту яблук

8 февраля, 2019

За перші 7 місяців 2018–2019 МР українські аграрії відвантажили на зовнішній ринок понад 27 тис. т яблук. Загальна сума продажів становить на сьогодні $9,7 млн, що є рекордним показником за останні 5 років. Про це повідомляє Інфо-Шувар.

За перший місяць 2019 р. українські аграрії експортували понад 8 тис. т яблук, суттєво покращивши грудневі показники, за яким спостерігалося незначне спадання обсягів зовнішніх поставок.

Також в цьому сезоні суттєво розширилась географія поставок Українського яблука.  Головним ринком, як і раніше лишаються країни СНД, але щороку українські експортери роблять спроби пробитись на нові, більш складні і дорогі ринки збуту. Так, цього сезону в структурі покупців з’явились Сінгапур, Гонконг, Сенегал, Кувейт, Малайзія, Йорданія, Шрі-Ланка, ОАЕ, Індонезія. Пробна партія була відправлена навіть в Єгипет, де конкурувати українському яблуку досить важко через високе імпортне мито.

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок назовні, встановлення  рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов’язаний не з кількістю, а  із якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки – це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які наважились на цей крок.  Для багатьох з них це  з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрямок», – зазначила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними інформаційного центру  станом на початок лютого пропозиція українського яблука на внутрішньому ринку залишається надлишковою, що є головною причиною досить низьких цін на яблуко. Але слід відзначити, що ціни сьогодні як ніколи залежать від якості. Так, популярні сорти коштують на оптових ринках 3-9 грн/кг, и яблука низької якості 2-2,5 грн/кг.

Новости по теме

| | | | | | |