Україна вичерпала квоти на безмитні поставки цукру до ЄС

8 февраля, 2019

Україна за перший календарний місяць 2019 року вичерпала квоти на безмитні поставки цукру в ЄС. Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації цукровиків України.

“30 січня була вичерпана квота на безмитні поставки цукру в ЄС в обсязі 20 тис. т. Це свідчить про те, що цей напрямок залишається пріоритетним для українських виробників, особливо з огляду на логістичну близькість та загальносвітовий дефіцит, який очікується наступного маркетингового року”, — прокоментувала заступник голови правління НАЦУ “Укрцукор”, Руслана Бутило.

Сумарно, за січень було поставлено на зовнішні ринки 41,0 тис. т цукру. Основним покупцем стала Румунія та Азербайджан — 17% та 10% від загального об’єму поставок відповідно.

“Окрім того, серед імпортерів були: Італія та Іспанія (по 9%), Литва, Польща та Швейцарія (по 4%), що також засвідчує про інтерес європейських споживачів до вітчизняного цукру, а для того, щоб закріпитись на цьому ринку, окрім збільшення безмитних квот, необхідно підвищувати якість продукції та розширювати асортиментний ряд”, — пояснила Бутило.

Зокрема, за вересень-січень 2018/2019 МР експортовано 240 тис. т цукру, що на 4% менше ніж за аналогічний період попереднього маркетингового року.

Зазначимо, виробничий сезон цукроваріння закінчився 1 лютого 2019 року. В сезоні працювало 42 цукрових заводи, які виробили 1,82 млн т цукру. Експорт цукру в 2018/2019 МР очікується на рівні попереднього року — близько 500 тис. т.

Нагадаємо, минулоріч Україна скоротила експорт цукру.

Також читайте: «Українські компанії виготовили перший органічний цукор в країні і стали третіми в світі за кількістю отриманого продукту«.

Новости по теме

| | | |