«Ситуація буде погіршуватися», – експерт про АЧС в Україні

7 февраля, 2019

У поточному році кількість спалахів хвороби може зменшитися, проте виключно через значне скорочення поголів’я. Таку думку висловив Президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

«На превеликий жаль, ситуація із АЧС та боротьбою із захворюванням незмінна. АЧС триває в Україні не перший рік, і у 2019 році ми не поборемо хворобу, ситуація буде погіршуватися. З 2014 року в Україні свиней поменшало на 40%. Лише через це цього року ми побачимо кількісне зменшення спалахів захворювання. Не тому, що ми долатимемо хворобу, а тому, зменшилася кількість тварин, які можуть захворіти на АЧС. Це буде оманлива статистика«, – пояснив він.

Контролювати АЧС має Держпродспоживслужба. Але відомство не впоралося із завданням. І навряд чи вже впорається, вважає Томич.

«У Держпродспоживслужби немає інструментів боротьби із хворобою. Я лишаюсь прихильником тієї думки, що не можна було руйнувати ветсанітарну службу. Зарано ми це зробили. За часів її дії був санітарний контроль за продуктами харчування, була контрольована ситуація із АЧС. А зараз систему зруйнували — а взамін нічого не побудували. Тому, не лише із АЧС, а й по системі безпеки і якості продуктів у нас панує повний хаос«, – пояснив експерт.

Натомість, варто нагадати, у Держпродспоживслужбі вважають, що епізоотична ситуація в Україні стабільна.

За матеріалами: УНН 

Новости по теме

| |