В ЄС збільшать квоти на поставки українського м’яса

6 февраля, 2019

Європейський союз планує розширити квоти на безмитні поставки з України продукції тваринництва. Про це заявив керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл.

«Після набуття чинності Угоди про асоціацію український агропродовольчий експорт до ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для с/г продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо», — сказав Крістіан Хелл.

Окрім того, він акцентував увагу на пріоритетних напрямках на 2019 рік щодо наближення законодавства України в сфері розвитку сільського господарства та сільських територій до законодавства Європейського Союзу.

Зокрема, йшлося про законопроект №6023, який розроблявся понад 2,5 роки і повністю відповідає вимогам ЄС та визначає основні географічні принципи України та ЄС. Крістіан Бен Хелл закликав парламентаріїв ухвалити цей документ та привернув увагу до законопроекту № 9162, який визначає основні засади аграрного розвитку України та його конкретні напрямки. Він також є юридичною основою для того, щоб ЄС міг підтримати фінансово розвиток сільських територій в нашій країні.

Крістіан Хелл наголосив, що європейська спільнота вважає не менш актуальними й інші документи. Зокрема,  законопроекти, які регулюють питання управління  земельними ресурсами, запобіганню рейдерству та використання ГМО. Актуальними для розвитку с/г України є законопроекти щодо розвитку кооперативів (6527) та про реєстрацію тварин (№ 9022). Загалом ЄС активно співпрацює з Україною у пріоритетних напрямках щодо фітосанітарії, ветеринарної медицини, продовольчої безпеки тощо. Разом з Мінагропродом розробляється 2 законопроекти про розвиток фермерських господарств.

Новости по теме

| | |