Американський білий метелик на Миколаївщині завдає найбільшу шкоду з червня по вересень

6 февраля, 2019

Гарний зовні, але є дуже небезпечним. Американський білий метелик (Hyphantria cunea) занесений до списку карантинних шкідливих організмів у всьому світі через його високу репродуктивну стадію та широке поширення.

Не оминув шкідник й Миколаївську область, в якій у 2018 році було запроваджено карантинний режим. За даними головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївський області площі поширення метелика складали: Врадіївський – 90 га, Вітовський – 5 га, Вознесенський – 10 га, Новобузький – 251,9 га, Новоодеський – 2 га.

Основну шкоду метелик завдає плодовим та лісовим деревам. Не нехтує й кормовими травами, але улюбленим є дерево шовковиці. Найбільшу шкоду завдає у стадії гусені, яка протікає у Миколаївській області у період з 1 декади червня аж до 3 декади вересня (1 та 2 генерації). Пошкоджує листя дерев, скелетуючи їх та утворюючи павутинні гнізда. Дерево втрачає листки та гине. В основному, розповсюджується транспортними засобами та у пакувальних і деревних матеріалах. Швидкість поширення – біля 40 км за рік.

У промислових садах рекомендується планова обробка хімічними інсектицидами. Можна використовувати, наприклад, такі препарати, як Фосбецид, 50% к. е. (0,5–1,5 л/га), Карате, 5% к. е. (0,2–0,4 л/га) обробляючи гусениць 1-2-покоління з інтервалом 7-10 днів з 2-3 кратною повторністю. Якщо така обробка неможлива (санаторії, міські сквери, дендропарки) застосовують механічний метод – видалення павутинних гнізд разом з гусеницями, але тільки до 3-4 віку гусениць. Доцільно використовувати й ловильні пояси. Непоганою альтернативою є внесення комах трихограми нормою в середньому 100-200 тис. особин на гектар. В профілактичних цілях проводиться повне очищення старої кори з дерев, обкопування пристовбурних ділянок, вапнування стовбурів. У Європі проти шкідника використовують вірус збудника ядерного поліедроза та гранульоза американського білого метелика.

Новости по теме

|