Депутати звернулись до Кабміну, щоб роздержавити ДП «Радгосп «Виноградна долина»

5 февраля, 2019

Депутати Миколаївської обласної ради під час позачергової сесії, яка відбулась у вівторок, 5 лютого, одноголосно проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо роздержавлення державних підприємств Миколаївщини, в тому числі ДП «Радгосп «Виноградна долина».

Доповідачем з даного питання виступив депутат облради Микола Підгородинський, який в свій час протягом декількох років пропрацював керівником ДП «Радгосп «Виноградна долина». В своєму виступі він заначив, що жителями сіл Варюшино, Новий городок, Стара Покровка Веселинівського району більше 10 років направляються звернення щодо роздержавлення зазначеного підприємства і розпаювання земель, але так і не отримували відповіді на них. Тепер Підгородинський виступив із проханням підтримати депутатів дане звернення.

На сьогоднішній день господарство знаходиться не в кращому стані. Явно видно, що його готують до продажу. Люди залишились без паїв. Тому прошу, щоб було звернення від депутатів обласної ради до Кабміну. Хочу зазначити, що це господарство вже років 10 знаходиться у переліку об’єктів на приватизацію, і з року в рік його переводять. Сьогодні потрібне конкретне рішення, — звернувся до депутатів Підгородинський.

В свою чергу, депутат облради, голова постійної комісії з АПК Юрій Кормишкін підтримав пропозицію.

До нас на комісію звернулись жителі сіл і особисто Микола Олексійович з проханням підтримати дане питання, щоб це господарство не тільки включити до переліку, а й роздержавити у 2019 році. На комісії ми прийняли рішення, щоб не тільки це державне підприємство, а ще й сім інших державних підприємств, які знаходяться в Миколаївській області, також роздержавити, і, щоб наші громадяни, які живуть в цих селах, відповідно до Конституції, отримали земельні паї. Це вісім господарств, які ми просимо включити в звернення, і щоб у 2019 році вони були роздержавлені і розпайовані, — звернувся Кормишкін.

Депутати одноголосно підтримали думку Підгородинського, а також запропонували підготувати звернення до уряду з проханням повернути на керуючу посаду ДП «Радгосп «Виноградна долина» Миколу Підгородинського.

В свою чергу, перший заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь зазначив, що підтримує процес розпаювання зазначеного господарства. А також підкреслив, що депутати не можуть рішенням обласної ради призначити нового керівника господарства.

На жаль, я хочу підкреслити, що у свій час підприємство йшло на розпаювання, і саме ви, Микола Олексійович, як директор, звернулись з приводу того, щоб це розпаювання не проводилось. І до вас дослухались і тоді підприємство з переліку об’єктів на розпаювання було виключено. На даний момент я підтримую розпаювання. Щодо призначень – депутати не можуть рішеннями обласної ради змінювати закони України. Якщо сьогодні керівники призначаються на конкурсі, то звертайтесь ви чи не звертайтесь, закон каже про те, що керівник обирається за результатами конкурсу, — виступив Бонь.

В результаті, за звернення до Кабміну щодо роздержавлення більшістю голосів рішення було прийнято. Хоча, варто зазначити, депутати фракції «Відродження» утримались від голосування, пояснивши це тим, що не зрозуміли, за які саме державні підприємства йшла мова.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що жителі Миколаївщини зібрали підписи до Кабміну, щоб розпаювати ДП «Радгосп «Виноградна долина».

Новости по теме

| | | | | | |