Фермери закупили 4,7 тис. тонн пестицидів для захисту посівів

5 февраля, 2019

Цього року для захисту плантацій від гризунів та шкідників українські аграрії закупили 4,7 тис. тонн пестицидів, з яких – 2,9 тис. тонн гербіцидів. Це – лише 15% від потреби фермерів на першу посівну кампанію. Торік на цей момент аграрії закупили 5,9 тис. тонн ЗЗР, з яких – 3,7 тис. тонн – гербіциди. Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби.

Агрокліматичні умови та проведенні захисні заходи негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів. Зокрема, відмічається деяке зниження чисельності жилих колоній полівок на посівах озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав (Донецька, Запорізька, Одеська, Харківська, Херсонська, ін. обл.). Надалі, за різкого підвищення температури та інтенсивного танення снігу можлива масова гибель гризунів від затоплення.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 1 лютого 2019 року для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур забезпеченість сільгосппідприємств препаратами становить 4,7 тис. тонн пестицидів, або 15 % до потреби в І півріччі 2019 року, в тому числі – 2,9 тис. тонн гербіцидів, або 15 % до потреби в них.

Однак, цього року для профілактики гризунів обробили більше плантацій ніж у попередні роки. Станом на 1 лютого вже оброблено 722 тис. га угідь (з яких – 442 тис. га озимих зернових), тоді як 2017-го ця цифра становила – 583 тис. га.

Найбільше захист сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведений в господарствах Тернопільської (138,3 тис. га), Хмельницької (133 тис. га), Вінницької (91,7 тис. га) і Херсонської ( 79,5 тис. га) областей.

Хімічними родентицидами оброблено 645 тис. га (89 %), біологічними – 75 тис. га (11 %) сільгоспугідь.

Водночас, через підвищення температури повітря в західних і центральних областях України в зерносховищах активізувалися комірні шкідники (Житомирська, Кіровоградська, Миколаївська, обл.). Так, в окремих партіях насіннєвого ячменю та пшениці виявлено 2-5 екз. на кг зерна комірних довгоносиків, кліщів, фуражного зерна 2-8 кліщів, борошняних хрущаків та горохового зерноїда. Тому фітосанітарні інспектори рекомендували власникам елеваторів і зерносховищ провести фумігацію спецпрепаратами.

На полях Житомирської, Львівської, Полтавської, Тернопільської областей потепління призвело до розмноження небезпечних збудників альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, бактеріозу, сірої гнилі, плісені. Через це фермерам рекомендують провести протруїти ґрунт спеціальними препаратами за 2-3 тижні до початку посівної кампанії.

Новости по теме

| | | |