Стан посівів озимих оцінюється як найкращий за останні 5 років

4 февраля, 2019

 

Із посіяних 7,6 млн га сходи отримано на 98%, з них 86% в доброму та задовільному стані та 14% в слабкому та зрідженому, повідомляють в Мінагрополітики.

Крім того, із посіяних 1,3 млн га сходи озимого ріпаку отримані на 99% площ, з них 92% в доброму та задовільному стані та 8% в слабкому та зрідженому.

За словами фахівців, стан посівів озимих культур є одним із кращих показником за останні 5 років, про що також раніше зазначила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«На даний час, загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур на території країни також не спостерігається, оскільки 98% площ вкриті сніговим покривом та мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння до критичних значень, які б могли зашкодити озимині не знижувалась», – йдется в повідомленні.

Наразі рослини перебувають у стані зимового спокою. Подальший стан перезимівлі посівів озимих культур буде залежати від перебігу погодних умов, і в першу чергу від  висоти снігового покриву та температурного режиму.

Нагадаємо, в деяких господарствах Миколаївщини розпочато підживлення озимих.

Зазначимо, за даними Держстату, посів озимих культур на зерно, під урожай 2019 року, проведено на площі 7,6 млн га або 104% до посівних площ 2018 року, в т.ч. Набільше під озимими культурами урожаю 2019 року посіяла Одеська область – більше 1 млн га. Другу позицію і трійці лідерів зайняла Запорізька область – 800,8 тис га. Третє місце посідає Миколаївська область – 742,2 тис га.

 

Новости по теме

| | |