З початку року ціни на живець свиней почали падати

4 февраля, 2019

З початку року спостерігається послаблення закупівельних цін на живець свиней. Про це повідомляють у прес-службі асоціації «Свинарі України»

Протягом другої половини січня середня ціна на свиней забійних кондицій втрачала по 3,5% за тиждень, а їх рівень у кінці місяця був на 11% менше ніж на початку року.

«Такі темпи падіння цін суттєво перевищують швидкість сезонного «зсуву» цін на ринку живця минулого року», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Так, за даними АСУ протягом січня 2018 ціни закупівлі понизилися лише на 4% — з 46 до 44 грн/кг.

«Цьогорічний діапаноз цін на живець у січні був нижчим: з 44 грн/кг на початку року середні котирування опустилися нижче «психологічної» позначки у 40 грн/кг. Розрібні ціни на свинину також дещо понизилися за цей місяць. Так, у кінці січня кілограм охолодженої свинини на полицях супермаркетів подешевшала на 2,6-7,7 грн залежно від відрубу чи на 5 грн/кг у середньому», — додають в АСУ.

«Проте, варто звернути увагу на те, що при нижчій ціні закупівлі сировини, охолоджені свинячі частини зараз на 2-12% чи на 2-13 грн/кг дорожчі, ніж у відповідний період минулого року. Власне, така розбіжність частково пояснює причину нижчої споживчої активності, на яку нарікають представники м’ясопереробної галузі», — зауважують представники асоціації.

 

Новости по теме

| |