На відміну від інших регіонів на Тернопільщині позитивна ситуація щодо африканської чуми, – голова Держпродспоживслужби

19 августа, 2017

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа у рамках робочої поїздки на Тернопільщину зустрівся з трудовим колективом Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області, а також особливу увагу приділив питанням санітарного та епідемічного благополуччя населення в країні й області зокрема.

Про це повідомляє Прес-служба Держпродспоживслужби.

«Санітарне та епідемічне благополуччя населення області та країни в цілому залежить від кожного з вас, від небайдужості, відповідального ставлення до виконання своїх обов`язків, від налагодження ефективної співпраці з органами виконавчої влади. Ми, як орган державного контролю, повинні тримати руку на пульсі», – заявив Лапа.

Він зауважив, що однією з найболючіших проблем на сьогодні є спалахи захворювання, отруєнь, ботулізму серед дорослих та дітей. Це питання особливо гостро стоїть перед початком навчального процесу. «Для безпеки дітей Держпродспоживслужба на всіх рівнях активізувала свою роботу, щоб напередодні 1 вересня перевірити кожен харчоблок школи і дитячого садка. Тим паче, перевіряти навчальні заклади ми можемо без додаткових дозволів та погоджень», – наголосив Володимир Лапа.

Голова Держпродспоживслужби також звернув увагу на епізоотичну ситуацію в області. Він зауважив, що загалом, на Тернопільщині, особливо на тлі інших регіонів, позитивна ситуація щодо африканської чуми свиней – в області виявлено усього один спалах АЧС, який у результаті вжитих заходів, ліквідований. Також Тернопільська область благополучна щодо лейкозу ВРХ, бруцельозу сибірки та туберкульозу.

Голова Служби також поінформував про роботу, яка ведеться на рівні центрального апарату для напрацювання необхідної нормативно-правової бази, належного фінансування, оптимізації мережі ветеринарних клінік та лабораторної бази. Для напрацювання найбільш оптимальних рішень Держпродспоживслужба розраховує на активну позицію територіальних органів.

«Ще два роки тому ніхто не вірив у те, що Держпродспоживслужба запрацює та нестиме таку велику відповідальність. Сьогодні ми бачимо як служба функціонує, розвивається і фінансується», – зазначив Володимир Лапа.

Новости по теме

| | |