На Одещині закрили центр мінімізації митних платежів, через який завозилась імпортна техніка

29 января, 2019

В Одеській області співробітниками податкової міліції ГУ ДФС була припинена діяльність центру мінімізації митних платежів, за допомогою якого на територію України ввозилася сільгосптехніка за заниженою митною вартістю. Про це на офіційному сайті повідомляє ГУ ДФС України.

У рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які для реалізації злочинної схеми створили низку підконтрольних компаній, що планували здійснити купівлю сільгосптехніки за кордоном.

«Досягнувши домовленості із клієнтом, організатор та учасники центру, використовуючи реквізити підконтрольних підприємств-імпортерів та нерезидентів, готували та надавали до митниці ДФС пакет документів (ЦМР, інвойси, сертифікати відповідності та інші документи) із завідомо невірогідними даними щодо митної вартості імпортованих товарів, тим самим занижуючи суму необхідних до сплати митних платежів»,  —  зазначається в повідомленні.

Імпортована сільгосптехніка передавалась замовникам із наданням їм необхідного пакету документів для реєстрації транспортного засобу та постановки на облік.

Після проведення розрахунків із замовниками, реалізація імпортованої сільгосптехніки  оформлювалась на  низку підприємств з ознаками «транзитності» для безтоварного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Протягом 2018-2019 рр. через «центр мінімізації митних платежів» було проведено операцій на суму понад 100 млн грн.

Правоохоронці провели обшуки в офісному приміщенні та на автомобільному майданчику та вилучили 12 вантажних автомобілів DAF, 14 напівпричепів Krone орієнтовною вартістю понад 10,5 млн гривень, 33 автомобільні транзитні номери, печатки підприємств-нерезидентів, чорнові записи та фінансово-господарську документацію.

Новости по теме

| | |