Сніговий покрив не пошкодив посівів озимих культур

29 января, 2019

Наявність достатнього, місцями навіть надмірного снігового покриву не викликала загрози для озимих зернових культур, навіть при зниженні температури повітря до мінус 15-20°С.

В кінці другої — на початку третьої декад січня на більшості територій переважала нестійка погода з різким коливанням температурного режиму і опадами. Лише протягом останніх днів минулого тижня майже на всій території України спостерігалося істотне пониження температури повітря, місцями до 20°С морозу.

«На більшості площ південних, західних, Житомирської, окремих районах Київської, Вінницької, Дніпропетровської областей висота снігового покриву становила від 15 до 25 см. На решті території країни висота снігового покриву досягала 10-30 см, місцями в Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Харківській областях — від 31 до 44 см», — йдеться в повідомленні.

За даними моніторингу, сніговий покрив спостерігається тривалий час на багатьох полях, створюючи передумови для формування достатнього ресурсу ґрунтової вологи навесні. Наразі стан зимуючих рослин оцінюється як добрий та задовільний.

За матеріалами: ukragroconsult.com

Новости по теме

| |