Як аграріям упакувати свою продукцію, щоб переконати покупця купити саме її?

21 января, 2019

Купівля-продаж – це не тільки обмін фізичними властивостями товарів, а ще й обмін емоціями. Тобто, купуючи товар, ми не просто купуємо його фізичні властивості, а ще й звертаємо увагу на емоційний фон. Але сьогодні людство у більшості своєму стало на шлях деперсоналізованого обміну – той випадок, коли покупець приходить до супермаркету і бачить перед собою полиці, які вщент забиті товаром, але продавця немає. Що в такому випадку робити виробнику сільгосппродукції, щоб звернути увагу на свій товар і вийти на більш масштабний ринок збуту?

Про це Дмитро Душейко, консультант з маркетингу та брендингу, керуючий власник компанії «Охоронна Грамота» розповів на семінарі «Брендування та маркування плодоовочевої продукції як інструмент ефективних продажів», оргганізований за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

«У виробників аграрної продукції частіше за все серед цілей є вихід на більш масштабні ринки збуту зі своєю продукцією. Такі ринки збуту вимагають деперсоналізації, коли ваш товар буде продаватись без вас. Коли ви самі продаєте товар ви можете повністю розказати про його властивості, переконати в чомусь. А от що робити, коли ваш товар продається без вас?», – вступив він.

Експерт зазначив, що значну роль грає упаковка товару, яка може лаконічно розповісти про головні властивості товару і про особливості продавця.

«За відсутності продавця товару, упаковка товару частково виконує його функції. Вона має лаконічно, швидко донести до покупця всі переваги вас і вашої продукції, яку ви пропонуєте», – каже Душейко.

Який саме зовнішній вигляд мусить мати у кінцевому варіанті продукція? За словами Дмитра, відповідь на це питання насправді лежить в людській фізіології.

«Зовнішній вигляд продукції дуже важливий, оскільки більшість інформації люди сприймають очима. Тобто, від того, як ви виглядаєте, можливо, залежить ставлення до вас. Від того, як виглядає ваш продукт, точно належить ставлення ваших покупців до нього», – підкреслює він.

Душейко навів приклад, як розглядають поняття упаковки в системі маркетингу: 

Але для початку товаровиробнику необхідно розробити логотип та зареєструвати торгову марку, після чого саме вони будуть використовуватись в подальшому для створення власного бренду.

«В ідеалі упаковка продукту – це частина системи брендингу. В ідеалі ви займаєтесь рекламою, іншими видами комунікацій. І упаковку слід розглядати як один з компонентів маркетингу, якому просто необхідно приділити увагу. Треба розуміти, що упаковка – це достатньо специфічний вид маркетингу продукції. По-перше, багато чого залежить від форми продукту і обсягу фасування. По-друге, особливості, власне, фізичної упаковки. Ви використовуєте чи скляні банки, чи пластикову тару. По-третє, від особливості викладки товару: як ваш товар представлений. Чи ви картоплю продаєте навалом, чи ви її продаєте вже в сітках. Четверте: як виглядає товар конкурентів. Щоб вас не сплутали», – зазначає Дмитро Душейко.

Новости по теме

| | |