З початку року з Реєстру сортів рослин виключили 520 сортів

20 января, 2019

Згідно із повідомлення на сайті Мінагрополітики з Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, виключено 520 сортів.

Так, відповідно до статей 42, 50, 50-1 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», наказу Мінагрополітики від 02 січня 2019 року № 1 «Про формування Реєстру сортів рослин України та Реєстру патентів», враховуючи несплату збору за підтримання чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин, що підтверджено звітом Українського інституту експертизи сортів рослин щодо сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на сорти рослин від 29 грудня 2018 року відбулося припинення чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

Існує допущення, що виведення Заявниками сортів з реєстру сортів рослин пов’язано із оприлюдненням на сайті Мінагрополітики проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 р. № 1183», в якому вартість за підтримку в реєстрі значно підвищено.

За матеріалами: Інфоіндустрія

Новости по теме