ВР підтвердила продовження мораторію на продаж сільгоспземлі

18 января, 2019

У четвер, 17 січня, Верховна Рада України не підтримала постанови про скасування результатів голосування за закон про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Таким чином, закон набуде чинності після його публікації.

Деякі депутати відзначили, що за період відсутності мораторію угоди з купівлі-продажу землі не проводилися, оскільки немає законопроекту про ринок землі.

Минуло 17 днів без мораторію. Де всі ці люди, які були повинні скупити українську землю? За ці 17 днів не купили жодного гектара землі. Останні 10 років потреби в продовженні мораторію не було”, — заявив народний депутат Олексій Мушак.

Мораторій — це велика профанація, оскільки в Земельному кодексі чітко записано, що ринок землі з’явиться після відповідного закону”, — висловила свою думку нардеп Олена Сотник.

Три роки тому, коли ми продовжували мораторій, ми писали, що в першому півріччі уряд повинен розробити законопроект про ринок землі. В минулому році ми створили робочу групу на базі аграрного комітету і розробляємо даний законопроект. Я розраховую, що в квітні ми надамо цей закон на обговорення і потім передамо його в парламент”, — зазначив нардеп Олександр Бакуменко.

Він зазначив, що ринок землі в Україні буде і проект закону, який зараз розробляється, дозволить перейти в цьому питанні з політичної в професійну площину. Обговорення цього закону на базі аграрного комітету, імовірно, буде завершено в квітні 2019 року. Таким чином, закон вступить в силу після його публікації.

Новости по теме

| | | |