Верховна Рада підтвердила продовження мораторію на продаж сільгоспземлі

17 января, 2019

Верховна Рада України на засіданні 17 січня не підтримала постанови народних депутатів Олексія Мушака та Віктора Пинзеника про скасування результатів голосування за закон про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року. Постанови №9355-П та №9355-П1 про скасування мораторію не набрали необхідної кількості голосів народних депутатів.

Зазначимо, в парламенті було зареєстровано дві постанови про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Постанова №9355-П, авторства народного депутата від Блоку Петра Порошенка Олексія Мушака, набрала 81 голосів народних обранців з 226 необхідних. Та постанова №9355-П1, авторства народного депутата Віктора Пинзеника, яка набрала 65 голосів народних депутатів з 226 необхідних.

«Минуло 17 днів без мораторію. Де всі ці араби, китайці, євреї та інші люди, які були повинні скупити українську землю? За ці 17 днів не купили жодного гектара землі. Останні 10 років потреби в продовженні мораторію не було», – заявив Олексій Мушак.

«Мораторій – це велика профанація, оскільки в Земельному кодексі чітко записано, що ринок землі з’явиться після відповідного закону», – додала нардеп Олена Сотник.

Відтепер немає юридичних обмежень для того, щоб голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект про мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

«Три роки тому, коли ми продовжували мораторій, ми писали, що в першому півріччі уряд повинен розробити законопроект про ринок землі. В минулому році ми створили робочу групу на базі аграрного комітету і розробляємо даний законопроект. Я розраховую, що в квітні ми надамо цей закон на обговорення і потім передамо його в парламент», – зазначив нардеп Олександр Бакуменко.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада України ухвалила законопроект №9355-5, яким продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік – до 1 січня 2020 року.

Після голосування Мушак і Пинзеник зареєстрували два постанови про скасування результатів голосування за закон про мораторій. Депутати аргументували потребу скасувати результати голосування тим, що воно пройшло з «кнопкодавством».

Новости по теме

| | | | |