Мораторій на експорт лісу: ЄС пропонує Україні провести переговори

16 января, 2019

ЄС офіційно попросив провести консультації з Україною в рамках Угоди про асоціацію щодо її мораторію на експорт необробленої деревини.  У Єврокомісії натякають, що обмеження на експорт порушують ключові торговельні положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це йдеться у повідомленні Європейської комісії.

16 січня у Єврокомісії заявили, що ЄС вважає, що довгострокове обмеження торгівлі Україною є порушенням ключових торговельних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які забороняють будь-які форми обмежень на експорт.

«Хоча ЄС рішуче підтримує законодавчі заходи, що вживаються державами для збереження лісів і боротьби з незаконними вирубками, ЄС неодноразово заявляв, що заборона експорту з України не може вважатися відповідним чи ефективним заходом для цієї мети, і неодноразово пропонував співпрацю в галузі збереження та управління лісами», – йдеться у заяві.

Консультації за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС є першим кроком у вирішенні спорів, зазначили у Брюсселі.

«ЄС сподівається, що питання може бути успішно вирішене під час цих двосторонніх консультацій», – додали у Єврокомісії.

Нагадаємо, Президент підписав закон про кримінальну відповідальність за незаконне вивезення лісу та лісоматеріалів. У свою чергу, Уряд планує запровадити продаж лісу лише через аукціони.

Матеріали «Європейська правда«

Новости по теме

| | | |