Фермери України стримують продажі капусти в очікуванні подальшого зростання цін

16 января, 2019

За тиждень капуста високої якості на українському ринку стала дорожче в середньому на 20%. Так, українські фермери не поспішають збувати білокачанну капусту високої якості і вважають за краще утримуватися від активної реалізації в очікуванні зростання цін. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За інформацією галузевих експертів, багато великих господарств продовжують відмовлятися від активної реалізації якісної капусти в надії продати продукцію на більш вигідних умовах. При цьому, попит в даному сегменті поступово зростає. Це дає можливість іншим виробникам підвищувати відпускні ціни.

Уже сьогодні в більшості регіонів України угоди укладаються по 7-8 грн / кг ($0,25-0,29 за кг), в західних областях ціни і зовсім нерідко доходять до 10 грн / кг ($0,36 за кг). Таким чином, за тиждень капуста високої якості на українському ринку стала дорожче в середньому на 20%.

Активне зростання цін на ринку капусти виробники пояснюють підвищенням попиту. Більш того, через негоду відвантаження в ряді регіонів країни ускладнені, що надає додаткову підтримку цінового росту.

В результаті такого подорожчання ціни на зазначену продукцію в Україні вже в 3,5 рази перевищують торішні на аналогічний період. Більш того, гравці ринку очікують нового стрибку цін вже на наступному тижні. Свою думку вони пояснюють досить активним попитом на капусту. Проте, власники продукції високої якості не мають наміру поки розпродавати капусту зі сховищ.

Новости по теме

| | | |