До України везуть польских свиней на забій?

15 января, 2019

Держпродспоживслужба спростувала чутки, які нещодавно почали ширитися ринком про поставки живих свиней забійних кондицій з Польщі до України. Із запитом до відомства зверталася Асоціація «Свинарі України», адже  враховуючи, що Польща є АЧС-позитивною країною, інформація про імпорт викликала занепокоєння.

За інформацією компетентного органу, живих відгодованих свиней для забою в Україні з Польщі не завозили. З іншого боку, такі торгові операції цілком можливі, оскільки: по-перше, ветеринарні сертифікати між країнами узгоджені, а по-друге, — Україна визнала польську регіоналізацію щодо АЧС.

Але кожне господарство, яке бажає експортувати живих свиней, має пройти інспектування українською стороною — нашою ветеринарною службою. А підприємств, які пройшли такий аудит, у Польщі небагато.

«Цікавість до завезення живця з’явилася, оскільки внутрішні ціни у Польщі на свиней відчутно поступаються цінам в Україні. Зокрема, у перший тиждень року у Польщі вони дорівнювали близько 30 грн/кг, тоді як вітчизняні котирування — 44 грн/кг. З іншого боку, представники м’ясопереробної галузі України відзначають, що імпортні операції часто несуть у собі ризики: в даному випадку, окрім валютних, пов’язаних із коливанням курсу гривні, можуть виникнути не тільки епізоотичні, а й логістичні та погодні ризики. На додачу до цього, необхідність інспектування ферми-постачальника може змусити заготівельника переглянути привабливість такої операції», — коментують в Асоціації «Свинарі України».

Новости по теме

| | | |