За допомогою супутника створені карти посіву сільськогосподарських культур у трьох областях України, серед них Миколаївщина

15 января, 2019

Світовий банк (СБ) завершив першу частину пілотного проекту супутникового моніторингу сільськогосподарських земель у Львівській, Київській і Миколаївській областях. Про це повідомила прес-служба американської компанії EOS, яка реалізувала цей проект.

Згідно з повідомленням, компанія на основі даних космічного моніторингу здійснила аналіз рослинного покриву земної поверхні. Це дало змогу створити карти посівів сільгоспкультур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період із 2016 по 2018 рік.

«Проект було запущено в травні 2018 року у рамках п’ятирічної програми СБ із підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні Land Transparency. Наприкінці грудня ми представили звіт щодо першої частини проекту. Продовження проекту буде, проте в якому форматі, поки що невідомо», – розповіла координатор проектів EOS Наталія Боротканич.

За даними компанії, космічний моніторинг дає змогу точно оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати врожай на ранніх стадіях і контролювати агрооперації.

«Коли ми почнемо моніторити ринок землі з космосу, буде важче підробити дані. У результаті моніторингу ми побачили, що не скрізь здійснюється сівозміна, ми побачили помилки в кадастрі. Наразі ми не знаємо, скільки та яких культур насправді росте в Україні. Ми отримуємо дані статистики від фермерів, але дуже часто вони подають дані неправильно. А космічні технології дадуть нам змогу все це контролювати», – підкреслила Боротканич.

СБ реалізує проект Land Transparency за фінансової підтримки ЄС. Замовником проекту є український уряд. У проекті беруть участь представники держорганів, зокрема Держгеокадастру.

На думку EOS, супутниковий моніторинг має сприяти розвитку ринку агрострахування, потенціал якого в Україні оцінюється в $50 млн.

Новости по теме

| | | |