Запорізька область у лідерах за площею посіяного зерна під урожай 2019 року

14 января, 2019

На ланах Запорізької області під урожай 2019 року по всіх категоріях господарств посіяно озимих культур на площі 800,8 тис га. Таким чином Запоріжчина посідає 2 місце в Україні за площею посівів озимих. Про це повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Нагадаємо, набільше під озимими культурами урожаю 2019 року посіяла Одеська область – більше 1 млн га. Третє місце посідає Миколаївська область – 742,2 тис га.

Так, на полях Запорізької області на зерно було посіяно 728,8 тис.га, що становить найбільшу кількість площ по Україні. З них: озимої пшениці посіяно на площі 661,5 тис.га, озимого жита – на площі 0,8 тис.га, озимого ячменю – на площі 66,5 тис.га. Крім того, посіяно 69,4 тис.га озимого ріпаку.

За станом на сьогодні, у доброму і задовільному стані знаходиться 509,9 тис.га (або 70% від тих, що зійшли) озимих зернових, в слабкому і розрідженому стані – 218,9 тис.га або 30%.

53,68 тис.га або 77,4 % озимого ріпаку знаходиться в хорошому і задовільному стані, в слабкому і розрідженому – 15,72 тис.га (22,6 %).

За інформацією Держгідрометцентру Запорізької області у першій декаді січня на території області спостерігалась помірно-холодна нестійка погода, яка була обумовлена впливом активних південних циклонів та атмосферних фронтів пов’язаних з ними. Спостерігались сильні снігопади, хуртовини, місцями слабка ожеледь.

Втім, упродовж декади озимі та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. Несприятливих агрометеорологічних умов для перезимівлі не спостерігалось. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці (3см) знижувалась до 1-2º морозу і була значно вище критичних температур вимерзання озимої пшениці.

Наразі рослини озимих зернових та ріпаку знаходяться в стані зимового спокою.

Нагадаємо, експерт зазначила, що стан озимих в Україні найкращий за останні п’ять років.

Новости по теме

| | | |