В Миколаївській облраді пропонують не вилучати сільгоспземлі у бюджетних установ за умови порушення ними законодавства

12 января, 2019

В ході проведення постійної комісії з питань аграрної політики Миколаївської облради у четвер, 10 січня, було запропоновано провести інвентаризацію тих земель сільськогосподарського призначення, які використовуються суб’єктами господарювання на договірних умовах з бюджетними установами. Але навіть у випадку порушення законодавства мова щодо вилучення землі не йтиметься.

З боку членів постійної комісії було рекомендовано Головному управлінню Держгеокадастру вирішити питання відносно вилучення у бюджетних установ земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які вони не спроможні самостійно обробити, передають його в користування суб’єктам господарювання за договорами спільної діяльності.

Але, на думку заступника голови аграрної комісії Олександа Ясинського, навіть в такому випадку, вони не мають право рекомендувати вилучати землі з їх власності, адже таким чином бюджетні установи мають додаткові надходження у власні бюджети.

В свою чергу, член комісії Надія Боднар висловила протилежну думку, і вважає, що бюджети недоотримують достатньої кількості коштів.

Я вважаю, що ці землі використовуються незаконно, бюджети недоотримують кошти, тому що сьогодні ми сплачуємо кошти близько 3 тисяч гривень за гектар. А коли я перемножила ці цифри, я бачу, що ми отримуємо 13 млн гривень за 13 тис га. Виходить, що сплачують всього 1000 грн за гектар, а це недоотримання. І так за кожну ділянку, то порахуйте, яка сума в бюджет повинна надходити, – виступила Боднар.

Виходячи з цього, Ясинський запропонував компроміс:

Якщо ви не проти ми трохи перефразуємо цей момент. Пропонуємо провести інвентаризацію даних земель. І при порушенні законодавства України про обробітку земель, звертати на це увагу. А мова про вилучення земель не йтиметься. Ми не маємо моральне право забирати те, що приносить їм прибуток. Все повинно бути в рамках чинного законодавства, – висловився заступник голови комісії.

В результаті депутати одноголосно підтримали змінену рекомендацію Олександра Ясинського щодо інвентаризації земель та моніторингу порушення законодавства у цій сфері без вжиття санкцій у вигляді вилучення земель.

Нагадаємо, За 2018 на Миколаївщині у власніть держави повернуто с/г земель на суму більше 40 млн грн

Новости по теме

| | | | |