Озимі культури на полях Миколаївщини: посіви під ріпаком зросли майже вдвічі

12 января, 2019

З осені минулого року в Миколаївській області озимі сільськогосподарські культури посіяно на площі майже 742 тис.га (що на 11,6 % більше показника 2017 року), з яких 656 тис.га – зернові (+ 5,6 % до 2017 року), в тому числі озимої пшениці – 434 тис.га  (+ 0,5 % до 2017 року), озимого ячменю – 221 тис.га (+ 17,4 % до 2017 року). Озимий ріпак посіяно на площі майже 85 тис.га (+ 95,6 % до 2017 року), повідомляють у департаменті АПК Миколаївської облдержадміністрації.

Враховуючи, що департаментом агропромислового розвитку запроваджено щотижневий моніторинг стану озимих сільськогосподарських культур, за станом на 11 січня поточного року, за даними районних управлінь агропромислового розвитку, сходи озимих зернових культур отримано на всій посівній площі, з них: в доброму стані – 314 тис.га (48 %); в задовільному – 297 тис.га (45 %); в слабкому і зрідженому – 44 тис.га (7 %).

Сходи озимого ріпаку також отримано на 100 % посіяних площ, з яких 44 % знаходяться в доброму стані, 46 % в задовільному та 10 % в слабкому та зрідженому.

За оперативною інформацією в Арбузинському, Баштанському, Єланецькому, Казанківському  та Очаківському районах всі отриманні сходи озимих зернових перебувають в доброму та задовільному стані.

В зв’язку із зниженням середніх добових температур повітря нижче біологічного мінімуму (+5º) в період 7-10 листопада по всій території області спостерігалося припинення вегетації у озимих культур, що на 10-16 днів раніше середніх багаторічних строків.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до мінус 2-3°, що значно вище критичної температури вимерзання. За розрахунками критична температура вимерзання озимої пшениці у фазі кущіння становить  мінус 15-17˚.

За станом на 10 січня на більшій частині території області на полях сніг залягав рівномірно середньою висотою від 1 до 7 см. За даними снігозйомки запас води в снігу становив  8-11 мм.  На сьогодні в звязку з підвищенням температурного режиму сніговий покрив почав потрохи сходити.

Метеорологічні умови на сьогоднішній день не загрожують стану озимини, їх перезимівля відбувається задовільно. Шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться у фазі зимового спокою. В подальшому їх стан буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і висоти снігового покриву, ступеня загартованості рослин.

Більш детальні висновки про хід перезимівлі озимих культур можна буде зробити після відновлення їх вегетації.

В третій декаді січня господарствами області та науковими установами буде відібрано зразки озимих зернових культур (моноліти), за результатами відрощування яких буде визначено життєдіяльність рослин.

Новости по теме

| | | | | | |