На Миколаївщині накопичилось майже 13 млн грн від відшкодування втрат сільгоспвиробництва – кошти не використовуються

10 января, 2019

За рахунок відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням с/г угідь, лісових земель і чагарників для цілей, не пов’язаних із веденням сільського і лісового господарства, у Миколаївській області у держбюджеті накопичилось близько 13 млн гривень. Про це заявив в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Андрій Кіро під час засідання постійної комісії з питань аграрної політики у четвер, 10 січня.

Андрій Кіро

За його словами, окрім цього, за минулий 2018 рік зазначених коштів на спецрахунки було отримано більше 2 млн гривень.

Депутат обласної ради Надія Боднар поцікавилась, чому місцеві ради їх не використовують. На це їй відповіли, що ці кошти є цільовими: порядок їх використання визначений законом про охорону земель, в якому чітко передбачені заходи, на що вони передбачені.

Надія Боднар

Існує закон, де сказано, що ці гроші можна використовувати лише під програми. В нас програма діяла до 2014 року. Наразі Держгеокадастр пише нову програму на 2019 рік, – повідомили голова департаменту АПК Олена Піскун.

Що ж ці 5 років роблять у Держгеокадастрі? – поцікавилась Боднар.

Олена Піскун

А з якого року ці 13 млн гривень надходили? Це ж накопичувальні кошти. Невже неможливо за цей час було зробити програму, затвердити її і використовувати ці кошти? Ми кожен раз на щось шукаємо кошти, а вони, виявляється, є, – заперечила представнику Держгеокадастру депутат облради Олена Донченко.

На це Піскун зазначила, що, в основному, ці гроші виділяють на нормативну інвентаризацію.

Навіть інвентаризацію  земель провести по сільській раді – це велике діло. Там не знають, хто використовує ці землі, хто платить за ці землі. Якраз можна провести інвентаризацію, сформувати ділянки, занести в кадастри, – запропонувала Боднар.

Олена Донченко

Наприклад, в нас від певної сільради надійшли гроші, вони мають право їх потім використовувати? Якщо б я була у сільраді, де є, наприклад, 3 млн, то я буду зацікавлена в тому, щоб затвердити програму, провести інвентаризацію. Вони знають, що в них є ці кошти? – поцікавилась Донченко, на що їй відповіли, що місцеві ради знають про кошти на рахунку.

В результаті обговорення, члени постійної комісії з питань аграрної політики попросили надати їм перелік громад, які мають в розпорядженні зазначені кошти, а також їх порядок використання.

Новости по теме

| | | |