Україна увійшла в ТОП-3 світових експортерів кукурудзи

10 января, 2019

Україна є третім у світі експортером кукурудзи після США і Бразилії. Про це повідомив засновник і генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт», к.е.н Сергій Феофілов. Він зазначив, що протягом п’яти з половиною місяців поточного сезону поставки української кукурудзи в ЄС склали 4,4 млн т, що на 123% перевищує минулорічний показник.

«Україна потіснила на європейському ринку другого найбільшого постачальника – Бразилію, частка якої знизилася на 10%, а обсяги поставок скоротилися майже на 400 тис. т», – розповів Феофілов.

Він також підкреслив, що в країні розширюються елеваторні потужності. Цьому сприяла і державна підтримка.

«В результаті, незважаючи на рекордний урожай і зернових, і олійних, вперше за багато років кукурудза була зібрана практично в повному обсязі і не залишається зимувати на полях. Раніше до 5-10% посівів залишалися неприбраними до настання зими», – додав Феофілов.

Також Україна увійшла в п’ятірку найбільших експортерів пшениці.

«Для України чотири з п’яти найбільших цільових ринків пшениці – далекі країни (Індонезія, Філіппіни, Корея). Між тим, Єгипет, Бангладеш, Таїланд і Індія скоротили купівлю українського зерна в поточному сезоні в порівнянні з попереднім», – додав експерт.

В цілому, українським експортерам вдалося компенсувати втрату індійського ринку, яка в сезоні 2016/17 була найбільшим покупцем української пшениці. Нові великі покупці знаходяться теж переважно в Азії.

Експерт каже, що в Україні у зернового експорту є і проблемні місця.

«Каменем спотикання», як завжди, стала українська логістика, яка в умовах рекордного врожаю не справлялася з оперативним транспортуванням зерна на елеватори і в порти. Другим «проблемним місцем» були потужності зі зберігання, особливо в розпал збирання рекордного врожаю кукурудзи та соняшнику», – підсумував Сергій Феофілов.

Нагадаємо, за даними Мінагрополітики, в 2018 році Україна зібрала близько 70,1 млн тонн зерна. Кукурудзи намолочено 35,5 млн тонн, пшениці – 24,5 млн тонн, ячменю – 7,3 млн тонн, жита – 0,41 млн тонн, гречки – 0,13 млн т. Крім того, соняшнику зібрано 13,7 млн ​​тонн, сої – 4,4 млн тонн, ріпаку – 2,6 млн тонн, цукрових буряків викопано 13 млн тонн. Нагадаємо, з початку 2018-2019 маркетингового року експорт українських зернових в порівнянні з аналогічним періодом минулого знизився на 637,6 тис. тонн.

Новости по теме

| | |